Bieg Św. Huberta z elementami T.R.E.C. 2013

Bieg Św. Huberta z elementami T.R.E.C. PTTK 19.11.2013 r. :)

Już po raz ósmy obchodziliśmy Dzień Św.Huberta w Sławkowie.Organizatorami tegorocznego święta byli wraz ze Sportowym Klubem Jeździeckim „JOKAR”, Rancho Pan de Rosa oraz Stajnia Tabun. Patronat nad imprezą objął burmistrz Sławkowa Bronisław Goraj, który ufundował dla zwycięzców puchary oraz drobne upominki.

Przed gonitwami rozegrano wielobój sprawnościowy dla jeźdźców i koni – konkurs z elementami T.R.E.C. PTTK. Wzięło w nim udział 18 zawodników, zwycięzcą zawodów została Wiktoria Drożdż na kucu Aldonka.

Pogoń za „lisem” rozpoczęła gonitwa w galopie. Uciekającym był Mirosław Kolczyk na koniu czystej krwi arabskiej o imieniu Emir. Po trwającym kilka minut pościgu lisią kitę zdobyła Weronika Musialska, dosiadająca również konia czystej krwi arabskiej o imieniu Samara. W gonitwie za lisem prowadzonej w kłusie uciekającym była Jagoda Marzec na koniu rasy fryzyjskiej o imieniu Salma. Tutaj zabawy i uciechy było więcej, bowiem „lisica” dłużej wymykała się pogoni. Ostatecznie lisią kitę zerwała Natalia Karcz, kłusująca na koniu szlachetnej półkrwi.

Jak na święto Hubertusa przystało, nie mogło zabraknąć parady koni na sławkowskim Rynku, w której wzięło udział 31 koni. Na Rynku odbył się również pokaz ras koni, podczas którego zaprezentowano między innymi konia rasy czystej krwi arabskiej, pełnej krwi angielskiej, rasy fryzyjskiej i shire, który ze względu na swoją wielkość wzbudził największe zainteresowanie i podziw wśród publiczności. Są to największe i najcięższe konie świata, pochodzą z Wielkiej Brytanii i osiągają nawet 2 metry w kłębie.

Podczas pokazu Przewodniczący Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK Witold Rosa wręczył Tomaszowi Kawie reprezentującemu SKJ „JOKAR” brązową odznakę GTJ PTTK zdobytą podczas sezonu rajdowego 2012 – 2013 r. Wyjątkową atrakcją pokazu był osiołek i wielbłąd dwugarbny, zaprezentowany przez Stajnię Kontur z Małobądza. Nie można go było dosiąść, ale za to można było skorzystać z przejażdżki bryczka zaprzęgniętą w dwa konie. Zarówno dzieci jak i dorosłych woził Bogdan Wojdyła. Hubertusa 2013 zakończyło wspólne spotkanie przy ognisku, każdy mógł upiec kiełbaskę i spróbować gorącego żurku.