Każdy wie, że fast foody nie są zbyt dobre dla naszego zdrowia, ale jednak ich smak i łatwa dostępność są bardzo kuszące. Czy można złapać kilka sroka za ogon i otrzymać zbilansowany, pyszny posiłek bez wysiłku? Taka idea przyświeca cateringom dietetycznym – specjalista od odżywiania przygotowuje wytyczne, z których korzysta kucharz podczas przygotowywania niestandardowych dań złożonych ze świeżych składników. Następnie posiłki zabiera dostawca, który dostarcza nam jedzenie do domu, biura czy innego wskazanego miejsca. Dieta pudełkowa brzmi jak idealne, rozwiązanie, jednak czy na pewno sprawdzi się u wszystkich? 

Catering dietetyczny – czy tylko dla tych, którzy chcą schudnąć?  

Pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy słyszymy słowo “dieta”, to metoda na zrzucanie kilku zbędnych kilogramów. Jest to jednak znacznie szersze pojęcie, które oznacza ogólnie sposób naszego odżywiania. Cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie często zestawy o zróżnicowanym poziomie kaloryczności, dzięki czemu możemy zarówno zredukować masę ciała, utrzymać ją, jak i zwiększyć. Poza tym proponują też wersje wegańskie, wegetariańskie czy dostosowane do potrzeb klientów pod względem składu (np. bezlaktozowe).   

Dlaczego warto zastanowić się nad dietą pudełkową?  

Niewielu z nas codziennie przygotowuje sobie urozmaicone posiłki. Wymaga to przecież niewiarygodnie dużo czasu: najpierw na zaplanowanie dania, potem na zrobienie zakupów, a na koniec na przygotowanie posiłku. Dodatkowo odpowiednie zbilansowanie składników odżywczych w diecie czy wyliczenie kalorii wymaga wiedzy i doświadczenia, których nabycie również wymaga czasu. Poza tym gotowanie nie jest mocną stroną każdego z nas – spędzenie w kuchni więcej niż kilku minut dziennie może niektórych przyprawiać o zawrót głowy. Wyjściem z sytuacji może być skorzystanie z usług cateringu dietetycznego i diety specjalistycznej. Wybieramy interesujący nas pakiet, płacimy, a odpowiednio zbilansowane posiłki po prostu pojawiają się pod naszymi drzwiami.  

Czy dieta pudełkowa ma wady? 

To zależy. Catering dietetyczny nie jest na pewno najtańszym możliwym rozwiązaniem, więc pod względem finansowym wszystko zależy od tego, jak dużo zazwyczaj wydajemy na zakupy. Należy jednak pomyśleć o tym, że czas to też pieniądz, więc dzięki temu, że nie musimy robić zakupów ani gotować, możemy potencjalnie więcej zarobić lub po prostu odpocząć, by efektywniej wykonywać swoje obowiązki. Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest menu. W dietach pudełkowych jest ono często z góry narzucone, więc może zdarzyć się, że nawet w najlepszym cateringu posiłki danego dnia nie przypadną nam do gustu – gdy gotujemy samodzielnie, wszystko jest zależne od nas. Z drugiej jednak strony daje nam to możliwość spróbowania potraw, na które być może nigdy byśmy się nie zdecydowali, a takie wyjście ze strefy komfortu poszerza kulinarne horyzonty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *